22-04-2021

Studentki filii na konferencji naukowej

Screenshot z informacjami o Gabrieli Siembidzie oraz Sywlii Bieleckiej na Konferencji ATENA

Baner Konferencji naukowej młodych lingwistów ATENA

W tym tygodniu dwie studentki filologii angielskiej – Pani Sylwia Bielecka (studentka III roku) oraz Pani Gabriela Siembida (studentka I roku)  – wzięły udział w konferencji naukowej organizowanej przez Instytut Neofilologii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Obie Panie wystąpiły z bardzo ciekawymi referatami: Pani Sylwia analizowała sytuację społeczną amerykańskich kobiet z wyższych sfer u schyłku dziewiętnastego wieku w powieści Edith Wharton, natomiast Pani Gabriela omawiała powieść angielskiego pisarza D.H. Lawrence’a w ujęciu krytyki psychoanalitycznej. Referaty powstały pod opieką Pani dr Anny Gilarek w ramach prac Naukowego Koła Anglistów funkcjonującego przy kierunku filologia angielska.

Gratulujemy wspaniałych wystąpień i życzymy dalszych sukcesów naukowych!