Filia w Sandomierzu UJK

04-12-2018

Wykład otwarty: „Molekuły emocji jako biologiczny język ciała”

Wykład autorski dr Małgorzaty Makowskiej-Brzychczyk, to kontynuacja cyklu spotkań związanych z tematyką biologii funkcjonalnej oraz wzajemnego wpływu biologii ciała na psychikę i zachowanie człowieka.
Biologia emocji wskazuje, iż to one są determinantem zachowania równowagi organizmu, bądź jej zachwiania, sukcesu bądź porażki, zadowolenia z życia czy też jego braku. Emocje wpływają na stan zdrowia, sposób odżywiania się, energię życiową itp., manifestując się na poziomie ciała i psychiki, które są nierozłącznie ze sobą powiązane. Posługując się biochemicznym językiem emocji ludzki organizm przekazuje nam komunikaty, które w natłoku codziennych spraw są przez nas często ignorowane. Tymczasem organizm niemal krzyczy w swoistym dla siebie języku, używając emocji, neuroprzekaźników, hormonów, genów, chorób. Warto rozszyfrować tę mowę, bo niesie ona informację o nas samych.

Wykład odbędzie się 14 grudnia 2018 o godzinie 15:00 w budynku Wydziału Zamiejscowego (ul. Schinzla 13a)
Po wykładzie przewidziany jest czas na dyskusję.

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.