Wydział Zamiejscowy w Sandomierzu UJK

07-12-2018

Otwieramy drzwi pracowni kosmetologicznej dla przyszłych studentów

W dniu 4 grudnia w Instytucie Zdrowia zorganizowano Dzień Otwarty na kierunku kosmetologia dla uczniów szkół średnich. Inicjatorkami pomysłu były Panie mgr Joanna Zając i mgr Karolina Sałagan, wykładowcy – praktycy zawodowi. Podczas spotkania z młodzieżą pełnomocnik Dziekana WZ, Pan mgr Robert Pytka zaprezentował ofertę edukacyjną wydziału, zaś wykładowcy przybliżyli studiowanie na kierunku kosmetologia. Następnie Pani mgr Sałagan wygłosiła dla zgromadzonej młodzieży wykład „Cera trądzikowa – rozpoznanie i sposób pielęgnacji”. po wykładzie licealiści uczestniczyli w zajęciach praktycznych w pracowni kosmetologicznej, gdzie mogli zobaczyć zabiegi na cerę trądzikową i brać w nich czynny udział jako modele. Zajęcia były pełne energii, a uczestnicy z uśmiechem na twarzy spędzili dzień na naszym Wydziale.