Filia w Sandomierzu - Wizyta wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Jarosława Gowina na Wydziale Zamiejscowym w Sandomierzu

Goszczący w Sandomierzu wicepremier Jarosław Gowin odwiedził wczoraj nasz Wydział.  Po konferencji prasowej zorganizowanej na sandomierskiej Starówce, skorzystał z zaproszenia Dziekan Wydziału dr Małgorzaty Makowskiej-Brzychczyk i wspólnie z posłem Michałem Cieślakiem oraz burmistrzem Sandomierza Marcinem Marcem odwiedzili naszą uczelnię. Goście obejrzeli niedawno otwartą nowoczesną pracownię informatyczną, wykorzystywaną przez studentów kierunku mechatronika. Powstała ona w ramach finansowania działań konsolidacyjnych z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Następnie goście spotkali się z przedstawicielami kadry dydaktycznej i pracownikami administracyjnymi. W trakcie spotkania rozmawiano o efektach konsolidacji dawnej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sandomierzu z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach, a także o perspektywach dalszego rozwoju w kontekście wniosku Wydziału o 2 nowe kierunku studiów: administrację i pedagogikę. Obecnie są one konsultowane w Polskiej Komisji Akredytacyjne i czekają na pozytywne opinie.

Wicepremier dr Jarosław Gowin wyraził zadowolenie z wizyty na Wydziale Zamiejscowym w Sandomierzu i ciesząc się, że włączenie dawnej PWSZ w struktury UJK stanowi impuls do rozwoju szkolnictwa wyższego w tym miejscu. Tym bardziej, że jak podkreślił wicepremier Gowin, dla Sandomierza – pięknego, historycznego, wspaniałego miasta, które jest taką architektoniczną perełką Polski, dzisiejszy dodatkowy walor w postaci  uniwersyteckości może wydatnie wpłynąć na wykreowanie jego znakomitej marki.

[Best_Wordpress_Gallery id=”41″ gal_title=”Gowin2019″]