30-10-2019

Uniwersytet Dzieciom i dla Dzieci

W sobotę 26 października odbyły się pierwsze zajęcia na Muzealnym Uniwersytecie Dziecięcym w Sandomierzu prowadzonym przez Muzeum Okręgowe i Filię UJK. Dla grupy 50 słuchaczy – uczniów szkół podstawowych, dziekan Filii dr Małgorzata Makowska-Brzychczyk wygłosiła wykład „Jak działa Twój mózg?”, podczas którego pokazała młodym ludziom jak z mózgu i umysłu można uczynić narzędzie, jeśli się je pozna i oswoi. A potem w dwóch grupach odbyły się warsztaty pracy z ciałem i mózgiem wg metody OneBrain i młodzi studenci poznali i przećwiczyli sposoby energetyzowania mózgu i ciała, synchronizacji pracy półkul mózgowych i gałek ocznych oraz uczyli się prawidłowo oddychać. Wykorzystano też sposób z metody OneBrain oraz wizualizacje i ćwiczenia medytacyjne, by nauczyć się relaksować i radzić sobie ze stresem. Była Energia, aż się trzęsły mury Zamku w Sandomierzu, gdzie odbywały się zajęcia. Dziękujemy Muzeum Okręgowemu w Sandomierzu za zaproszenie do współpracy przy organizacji MUD.