Filia w Sandomierzu UJK

08-01-2020

Biomechanika postrzegania świata przez dzieci

Dzieci patrzą na świat w wyjątkowy sposób, ponieważ są szczere, otwarte, ciekawe i nie ulegają wpływom stereotypów czy konwenansów. Podstawowym błędem dorosłych jest założenie, że dzieci postrzegają świat zupełnie jak my, a tymczasem dzięki posiadaniu odmiennych narzędzi umysłowych, świat widziany oczami dziecka jest inny niż świat dorosłych.
Zapraszamy na kolejny wykład otwarty towarzyszacy zajęciom w Muzealnym Uniwersytecie Dzicięcym prowadzonym przez Muzeum Okręgowe w Sandomierzu i Filię UJK w Sandomierzu. Spotkanie jest przeznaczone dla rodziców, ale nie tylko. Zapraszamy każdego, kto interesuje się biologicznymi czy biopsychologicznymi mechanizmami działania umysłu i emocjonalności człowieka oraz ich kształtowaniem się w dzieciństwie. Autorem wykładu jest dziekan Filli UK w Sandomierzu, dr Małgorzata Makowska-Brzychczyk.
W tym samym czasie studenci Uniwersytetu Dzieciecego zgłębiać będą tajniki mechatroniki pod czujnym okiem pracowników Filii dr Ireneusza Musiałka i dr Wojciecha Iwanickiego wraz z grupą studentów z koła naukowego oraz pracownikami Muzeum.

11.01.2020 godzina 10:00 Zamek Królewski w Sandomierzu

 

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.