Filia w Sandomierzu - Wykład otwarty „Biomechanika wewnętrznego dziecka”
godlo polski logo uniwersytetu jana kochanowskiego w kielcach

Filia w Sandomierzu

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Wykład otwarty „Biomechanika wewnętrznego dziecka”

Zapraszamy na kolejny comiesięczny wykład otwarty dr Małgorzaty Makowskiej-Brzychczyk pt. „Biomechanika wewnętrznego dziecka”. Będzie to powtórzenie wykładu styczniowego, bowiem wiele osób pytało o możliwość powtórzenia tego tematu z cyklu rozważań o biologii emocjonalności człowieka. W tej odsłonie będzie to wykład nieco zmieniony i uzupełniony o nowe treści z zakresu analizy transakcyjnej i obecności w sieci komórek mózgowych reprezentacji wewnętrznego dziecka, rodzica i dorosłego.
Po wykładzie ćwiczenie wizualizacyjne dla chętnych.
Warto wiedzieć, że sposób, w jaki mówimy do dzieci, staje się ich wewnętrznym głosem w dorosłym życiu, bowiem biologia mózgu pozwala słowa zamienić na sieci neuronalne z mózgu, które w tym wypadku symbolizuje pojęcie wewnętrznego dziecka. Każdy z nas takie połączenia w mózgu z dzieciństwa ma, bowiem sieci neuronalne w czasie dorastania i dorosłości nie zastępują tamtych z dzieciństwa, tylko formują się i wciąż przyrastają, często spychając wewnętrzne dziecko w głębokie pokłady nieświadomości. Kształtowanie „wewnętrznego dziecka” to bio-logicznie tworzenie biologicznych programów przetrwania w mózgu. Wskutek tego, mimo, że świat ma w sobie wszystko, ale przez „okulary” wewnętrznego dziecka widać tylko to, do czego nasz mózg został „wytrenowany”. Umysł człowieka w przestrzeni wewnętrznego dziecka maluje świat farbami emocji, a emocje są w biologii reakcjami zapisanymi w ciele wskutek doświadczeń/ myśli przeżywanych często i postrzeganych najczęściej jako traumatyczne, choć oczywiście mogą ro być równie dobrze zdarzenia radosne. Jednak w biologii podstawowym programem mózgu jest zapewnić ciału przetrwanie, więc na zdarzenia przykre jest wyjątkowo czuły. Podczas wykładu spróbujemy wyjaśnić, jak biomechanika programu mózgu pt. wewnętrzne dziecko, wpływa na etologię czyli zachowanie się w czasie dorosłego życia.

 

piątek o 15:30 – 17:30

Filia UJK w Sandomierzu, ul Schinzla 13a

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celach optymalizacji treści dostępnych na naszej stronie oraz dla statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać zmian w każdej chwili.