Filia w Sandomierzu - Ogromne zainteresowanie wykładami

Ogromne zainteresowanie wykładami

Tradycyjnie już niesłabnącym powodzeniem cieszą się wkłady i warsztaty oferowane uczniom szkół ponadpodstawowych. Nasi wykładowcy odwiedzają placówki edukacyjne zainteresowane ofertą naszej Filii. W minionym tygodniu nasz pracownik mgr Robert Pytka odwiedził szkoły w Nisku, Ostrowcu Świętokrzyskim i Stalowej Woli. Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Stalowej Woli wysłuchali prezentacji na temat kreowania własnego wizerunku a później mieli okazję do zadawania pytań i dyskusji. Z kolei Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Liceum Ogólnokształcącego w Nisku mieli okazję dowiedzieć się więcej o dziennikarstwie. Robert Pytka, który współpracuje z redakcją sportową Polskiego Radia Rzeszów oraz Naczelną Redakcją Sportową Polskiego Radia zapoznał uczniów ze specyfiką tego zawodu, który dla niego stał się życiową pasją. Zaprezentował on także jak wygląda realizacja dźwiękowego materiału reporterskiego oraz przygotowanie dziennikarza do obsługi konkretnego wydarzenia sportowego.

W załączeniu linki do informacji na ten temat zamieszczone na stronach internetowych szkół.

LO Nisko – Warsztaty dziennikarskie niżańskich licealistów

Spotkanie z wykładowcą filii sandomierskiej UJK w Kielcach – panem Robertem Pytką