Filia w Sandomierzu UJK

25-02-2021

„Pasjonaci Edukacji” – wystartowała rekrutacja do Programu stypendialnego Fundacji PFR dla studentów

Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju oraz zespół Centralnego Domu Technologii zapraszają studentów do udziału w Programie stypendialnym „Pasjonaci Edukacji”!
Został on przygotowany z myślą o osobach, które chciałyby związać swoją przyszłość z nauczaniem dzieci i młodzieży, ale ze względu na trudniejszą sytuację materialną swoje marzenia odkładają w czasie lub z nich rezygnują.

 

W Programie „Pasjonaci Edukacji” mogą wziąć udział studenci kierunków humanistycznych oraz ścisłych, na których odbywa się kształcenie przyszłych nauczycieli. Kryteria wyboru stypendystów do Programu są jasne i egalitarne – decyduje rozpoczęty 3. rok studiów, średnia ocen oraz potwierdzona sytuacja materialna ich rodziny. Nabór stypendystów trwa do 31 marca!

 

Chcemy pomóc studentom w wyborze nauczania jako ścieżki kariery i przyszłości. Nasz Program ma wspierać rozwój przyszłych nauczycieli i pokazać im, że ich marzenia są dla nas ważne. – mówi Magdalena Grzankowska, Prezes Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju.

 

W ramach Programu aż 50 młodych ludzi otrzyma wsparcie finansowe, które może przeznaczyć na swój rozwój zawodowy i dokształcanie. Ponadto uczestnicy dostaną możliwość udziału w warsztatach na temat edukacji technologicznej dzieci i młodzieży organizowanych dla nauczycieli przez doświadczonych edukatorów i ekspertów Centralnego Domu Nauczycieli. Chęć przystąpienia do Programu należy zgłosić wypełniając i wysyłając formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie: LINK

 

Patronat medialny nad Programem „Pasjonaci Edukacji” objął serwis interia.pl, Redakcja Program 4 Polskiego Radia oraz serwis dlaSudenta.pl i Redakcja Eurostudent.

 

Wszystkie informacje na temat Programu są dostępne na stronie: LINK