Filia w Sandomierzu UJK

29-04-2021

Podsumowanie obchodów Dni Jakości Kształcenia na poziomie filii

W dniach 26-27 kwietnia obchodziliśmy uniwersyteckie Dni Jakości Kształcenia. To kolejna, już siódma edycja święta jakoś ci w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. W ramach obchodów tego uniwersyteckiego przedsięwzięcia zaplanowano wiele inicjatyw na poziomie uczelnianym i wydziałowym.

Program obchodów w Filii w Sandomierzu był bardzo bogaty – wykłady, pokazy i prezentacje o zróżnicowanej tematyce odbywały się w dwóch równoległych grupach, dzięki czemu każdy mógł wybrać interesujący go temat. Tematyka była niezwykle różnorodna: od  wykładu na temat wkładu studentów w funkcjonowanie wewnętrznego systemu zapewniania jakości kształcenia, poprzez prezentacje kulturoznawcze, jak również dotyczące nauki języka oraz pracy tłumacza, po wykłady i warsztaty o tematyce związanej z techniką, czy chemią.

Wszystkie spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem naszych studentów. Ponadto, studenci filii aktywnie włączyli się w organizację wydarzeń związanych z obchodami – studentki kosmetologii przygotowały pokazy chemiczne, studenci mechatroniki włączyli się w przygotowanie pokazu druku 3D oraz sterowania CNC, a studenci filologii mieli swój wkład w przygotowanie niektórych prezentacji oraz w ich przeprowadzenie.