Filia w Sandomierzu - Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024

Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024

W dniu 9 października 2023 r. odbyła się uroczysta filialna Inauguracja Roku Akademickiego.  W Sali Rycerskiej sandomierskiego Zamku JM Rektor, prof. dr hab. Stanisław Głuszek, oficjalnie rozpoczął nowy rok akademicki. Ślubowanie złożyło 91 studentów I roku, którzy zostali włączeni w poczet studentów UJK. Dziekan Filii, prof. dr hab. Piotr Sobolewski, wręczył także dyplomy studentom wyróżniającym się bardzo dobrymi wynikami w nauce oraz działalnością na rzecz filii. Głos zabrał także przewodniczący Filialnego Samorządu Studentów, pan Maciej Mucha.

Wykład inauguracyjny, pt. „ Sandomierz jako wehikuł rozwoju regionu świętokrzyskiego” wygłosił dr Paweł Dziekański.

Pełna fotorelacja z wydarzenia dostępna jest poniżej:

Fanpage Filii w Sandomierzu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

Relacje opublikowane przez media:

Tygodnik Nadwiślański: