Filia w Sandomierzu - SZKOLENIE W RAMACH LEGII AKADEMICKIEJ

SZKOLENIE W RAMACH LEGII AKADEMICKIEJ

Dnia 21 listopada 2023 r. odbyło się szkolenie organizowane przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Sandomierzu.

Legia Akademicka to ochotnicze szkolenie wojskowe studentów i absolwentów uczelni jednolitych studiów magisterskich, studiów pierwszego i drugiego stopnia realizowane
w uczelniach, jednostkach wojskowych, ośrodkach i centrach szkolenia Sił Zbrojnych RP.

Program Legii Akademickiej realizowany jest w ramach szkolenia podstawowego (dobrowolna zasadnicza służba wojskowa) oraz dwóch modułów – podoficerskiego i oficerskiego.

Trzy etapy szkolenia wojskowego 1 zostan szeregowym 2 zostan podoficerem 3 zostan oficerem