30-01-2019

Czwarty z cyklu wykładów otwartych dr Małgorzaty Makowskiej-Brzychczyk

Czwarty z cyklu wykładów otwartych dr Małgorzaty Makowskiej-Brzychczyk dotyczących tematyki poznania swoistej „biomechaniki” człowieka w oparciu o psychobiologiczne uwarunkowania codziennego doświadczania życia. „Szczęsny zaiste ten, kto zdołał przyczyny wszechrzeczy poznać” napisał niegdyś Wergiliusz. Biologia cechuje się niezwykłą wręcz logiką i warto poznać mechanizmy jej działania. Tym razem mowa będzie o tym, co kształtuje nasz nawyk „bycia sobą”, co ma źródło w oprogramowaniu mózgu, a czego doświadczamy w naszej codzienności. Będzie mowa o uwarunkowaniach genetycznych, epigenetycznych, rodzinnych, społecznych i wielu innych kształtujących biologiczne programy przetrwania w ludzkim mózgu automatycznym. Zapraszamy stałych uczestników wykładów otwartych, jak i osoby nowe, zainteresowane tematyką samorozwoju.