Filia w Sandomierzu UJK

02-04-2019

9 kwietnia – ważne wydarzenie na Wydziale Zamiejscowym UJK

W dniu 9 kwietnia br. w siedzibie Wydziału Zamiejscowego w Sandomierzu przy ul. Schinzla 13a, nastąpi ważna uroczystość otwarcia nowej pracowni komputerowej, która służyć będzie studentom i pracownikom całego wydziału, a zwłaszcza kierunku mechatronika. Uroczystość uświetni udział Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, prof. dr hab. Jacka Semaniaka, burmistrza miasta Sandomierza Marcina Marca, starosty powiatu sandomierskiego Marcina Piwnika oraz rektora zaprzyjaźnionego Wyższego Seminarium Duchownego ks, dr Rafała Kułagi. Po uroczystości dziekan Wydziału dr Małgorzata Makowska-Brzychczyk zaplanowała konferencję prasową z udziałem JM Rektora UJK, by poinformować o zmianach na Wydziale związanych z wprowadzaniem nowej ustawy Konstytucja dla Nauki 2.0, m. in. dotyczących przekształcenia Wydziału w Filię UJK, co podniesie rangę jednostki, oraz o planowanym uruchomieniu nowych kierunków studiów.

W tym samym dniu na Wydziale odbędzie się V edycja Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych, pod honorowym patronatem: J.M. Rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach – prof. zw. dr hab. Jacka Semaniaka, Szkoły Języków Obcych OPTIMA Beata i Łukasz Furtak, Starosty Powiatu Sandomierskiego – Pana Marcina Piwnika i Burmistrza Sandomierza – Pana Marcina Marca. Konkurs jest adresowany jest do uczniów klas I-IV liceum ogólnokształcącego oraz uczniów klas I-V technikum, a jego celem jest popularyzacja języka angielskiego wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz wzmacnianie motywacji do nauki języka angielskiego poprzez rozwijanie umiejętności i zainteresowań uczniów. Zaproszeni goście dokonają wręczenia nagród, które odbędzie się po konferencji prasowej około godz. 13.00. Laureaci otrzymają cenne nagrody m. in. tablet, czytnik e-booków czy słuchawki bezprzewodowe.

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.