Filia w Sandomierzu - Wydziałowy Dzień Jakości Kształcenia okazał się niezwykle owocny

Wydziałowy Dzień Jakości Kształcenia okazał się niezwykle owocny

Dziś obchodziliśmy na Wydziale uczelniany Dzień Jakości Kształcenia na poziomie Wydziałowym. Z tej okazji odbyło się wiele ciekawych wykładów i warsztatów dla studentów. Podczas prezentacji Instytutu Zdrowia można się było dowiedzieć czym jest stres i jak sobie z nim radzić. Uczestnicy wykładów interaktywnych poznali mechanizm reakcji stresowej, jak można opanować reakcję stresowa, jak ją wykorzystać jako narzędzie. Na kolejnych zajęciach uczestnicy dowiedzieli się co się dzieje w mózgu, gdy czytamy książkę lub oglądamy film, czyli rzecz była o neuronach lustrzanych. Ponadto ciekawym tematem okazały się biologiczne podstawy kształtowania się osobowości czyli „nawyku bycia sobą”.  Dowiedzieliśmy się także dlaczego nie powinno się stosować sterydów anabolicznych  oraz jak usprawnić procesy uczenia się i zapamiętywania przy pomocy substancji naturalnych.

Podczas zajęć warsztatowych studenci filologii angielskiej zapoznali się ze strategiami  uczenia się wg Oxford i mieli okazję sprawdzić, które strategie wykorzystują ucząc się języka angielskiego. Młodzi filolodzy przygotowali również quizy językowe – szczególnie wiele radości sprawiły kalambury w języku angielskim.

Swoje pasje prezentowali również pracownicy i studenci kierunku mechatronika, dzieląc się wiedzą o Sandomierzu, o energii jądrowej i wielu ciekawych wynalazkach naszej współczesności.

Odbył się także pokaz kosmetologiczny – przedstawiono zabiegi pielęgnacyjne cery męskiej, w tym masaż twarzy, którym z wielkim zadowoleniem poddawał się pan Dyrektor Instytutu Zdrowia.

[Best_Wordpress_Gallery id=”39″ gal_title=”WDKJ2019″]