Filia w Sandomierzu - Seria seminariów eksperckich prowadzonych przez anglistów z pasją nauczających w szkołach w Sandomierzu i Tarnobrzegu.

W maju b.r. studenci filologii angielskiej o specjalności nauczycielskiej uczestniczą w serii seminariów eksperckich prowadzonych przez anglistów z pasją nauczających w szkołach w Sandomierzu i Tarnobrzegu. Pierwsze seminaria w dniach 10 maja i 17 maja poprowadziła Pani mgr Izabela Witkowska, autorka ciekawych, praktycznych materiałów do nauczania języka angielskiego, publikowanych m.in. w czasopiśmie Języki Obce w Szkole. Tematem spotkań było nauczanie metodą storytelling zilustrowane autorską, rymowaną wersją znanej bajki„Trzy małe świnki„. Samodzielnie wykonane przez Panią Izę rekwizyty używane do pracy z uczniami posłużyły tym razem do odegrania bajki z podziałem na role przez studentki. Prezentując proces przygotowywania inscenizacji bajek z uczniami, na przykładzie bajki „Trzy małe świnki„, Pani Iza w mistrzowski sposób wyjaśniała ważne kwestie z perspektywy uczniów, rodziców, nauczyciela, szkoły i środowiska lokalnego. Warto zapamiętać, że nauczanie przedmiotów szkolnych, w tym języka angielskiego, ma przede wszystkim służyć rozwojowi kompetencji kluczowych.

Zaproszenie do poprowadzenia seminarium w dniu 24 maja przyjęła Pani mgr Halina Zaręba, słuchaczka UTW, która podzieliła się z nami swoimi wspomnieniami i refleksjami z pierwszego roku pracy w charakterze nauczycielki języka rosyjskiego oraz wychowawczyni klasy szóstej. Wspomnienia te przeniosły nas do początków lat 70-tych ubiegłego wieku. Starannie dobrane i opowiedziane z wielką dbałością o szczegóły i chronologicznie uporządkowane zdarzenia i sytuacje pedagogiczne przykuły naszą uwagę od samego początku. Zachwyciło nas indywidualne podejście do uczniów i czerpanie satysfakcji z pracy.

[Best_Wordpress_Gallery id=”45″ gal_title=”SemEXP2019”]