Filia w Sandomierzu - Warsztaty dla poszukujących i kreatywnych

Warsztaty dla poszukujących i kreatywnych

• Już za rok matura: warsztaty dla licealistów – Jak skutecznie i bezstresowo zdać maturę z matematyki nierozszerzonej w 2020 roku? Rozwiązywanie zadań  maturalnych.
  • Rozmaitości matematyczne : warsztaty nie tylko dla uzdolnionych, lecz również dla wszystkich chętnych na spotkanie z niezwykłym światem matematyki współczesnej.
  • Zajmująca fizyka wokół nas: warsztaty doświadczalne –  Jak zauważać, interpretować i opisywać zjawiska fizyczne, które dzieją się na naszych oczach.
  • Porozmawiajmy o filozofii : forum dyskusyjne – Czym jest filozofia, jakie są jej cele, możliwości a jakie ograniczenia? Jaka jest rola filozofii w codziennym życiu a jaka w nauce? Czy każdy może filozofować i poprawnie formułować filozoficzne sądy? Oto są pytania.
  • Podstawy gry na gitarze akustycznej i klasycznej : warsztaty dla początkujących lub nieco bardziej zaawansowanych – technika akordowa:  chwyty, nuty, zasady harmonii;

techniki klasyczne: arpeggio, tremolo, flamenco; gitara współczesna: blues, rock, jazz.

• Podstawy programowania mikroukładu Arduino Uno : praktyczne warsztaty dla początkujących – każdy może napisać i uruchomić własny program.
  • Geometria i barwa w rysunku i malarstwie: ćwiczenia praktyczne – Aksonometria i perspektywa, czyli jak uzyskać efekt 3D na płaskim podłożu? Zasady kompozycji szkicu.
  • Zrozumieć logikę: dyskusja o logice i jej roli w nauce i życiu codziennym – Czy jesteśmy logiczni? Czy świat jest logiczny? Logika binarna i rozmyta w nauce i technice.

Terminy i miejsca zajęć do uzgodnienia:

dr inż. Andrzej Ossowski, aossowski@ujk.edu.pl