Filia w Sandomierzu - Wykład o korzyściach z czytania książek

Wykład o korzyściach z czytania książek

Dziś w ramach Dni Otwartych Szkoły odbyło się spotkanie dziekana Wydziału dr Małgorzaty Makowskiej- Brzychczyk z młodzieżą Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiej Szkoły Podstawowej w Sandomierzu. Podczas wykładu uczniowie dowiedzieli się, jakie korzyści na poziomie mózgu i całego ciała, płyną z czytania książek i jaki mechanizm pracy neuronów lustrzanych odpowiada za postrzeganie bohaterów fikcyjnych, jakby byli ludźmi z krwi i kości oraz za odczuwanie empatii dla ich przeżyć. Dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom Szkoły za zaproszenie. Bardzo cieszy naszą społeczność, że współpraca Wydziału Zamiejscowego ze szkołami regionu jest coraz szersza.

[Best_Wordpress_Gallery id=”43″ gal_title=”wyklad czytanie ksiazek 2019″]