Filia w Sandomierzu - I Powiatowy Konkurs Matematyczny w języku angielskim

I Powiatowy Konkurs Matematyczny w języku angielskim

Po patronatem Wydziału Zamiejscowego w Sandomierzu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbył się I Powiatowy Konkurs Matematyczny w języku angielskim.

W zmaganiach, które zorganizował Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Sandomierskiej w Sandomierzu – Mokoszynie wzięło udział ponad 20 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzców wyłoniono w dwóch kategoriach. Wśród uczniów reprezentujących licea ogólnokształcące najlepszą okazała się Julia Bażant z II Liceum Ogólnokształcącego w Sandomierzu. Zaś wśród uczniów ze szkół technicznych zwycięzca okazał się Aleksei Kiselev, reprezentujący Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu.

Oczekiwanie na wyniki konkursu uatrakcyjniła prezentacja na temat zastosowania agrotroniki w nowoczesnym rolnictwie. Wykład o nowinkach technicznych w tym zakresie wygłosił Marek Niedbała – wicedyrektor popularnego „Rolnika” – organizatora konkursu. Robert Pytka, reprezentujący Uczelnię podczas Konkursu, przybliżył uczestnikom ofertę kształcenia i zachęcał do podjęcia studiów na Wydziale Zamiejscowym w Sandomierzu. Warto także podkreślić, że członkiem konkursowego jury był dr Łukasz Furtak – wykładowca na kierunku Filologia angielska w Instytucie Humanistycznym. Władze Powiatu Sandomierskiego reprezentował natomiast dr Janusz Syszyna – Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Sandomierzu.

Władzom Szkoły gratulujemy cennej inicjatywy a zwycięzcom wiedzy z zakresu języka angielskiego i matematyki.

Zdjęcia autorstwa Klaudii Tajs oraz dr Janusza Suszyny:

[Best_Wordpress_Gallery id=”47″ gal_title=”moko2019″]