Filia w Sandomierzu - Powtórzenie majowego wykładu otwartego „Czy to miłość?”

Powtórzenie majowego wykładu otwartego „Czy to miłość?”

Zapraszamy na powtórzenie siódmego autorskiego wykładu otwartego dr Małgorzaty Makowskiej-Brzychczyk, dziekana naszego Wydziału pt. „Czy to miłość – odpowie biologia.”
Uwzględniliśmy prośby i sugestie stałych uczestników wykładów, którzy nie mogli być w normalnym majowym terminie wykładu oraz nowych zainteresowanych osób. Zapraszamy tych, którzy wzięli udział w wykładzie i chcieliby jeszcze raz posłuchać i zadać kolejne pytania, które być może się zrodziły po wykładzie.
Tym razem postaramy się dowiedzieć, co biologia ludzkiego ciała i psychiki mówi o miłości, a zatem postawimy pytanie: czy to miłość? a może zakochanie czy uzależnienie? czy też „wpadliśmy” w kateksję czyli swoisty układ, gdzie mózg każdej z osób realizuje elementy biologicznego programu zapisanego w sieci komórek mózgowych we wczesnym dzieciństwie.
Według słów dr Miguela Ruiza „„Aztekowie uważali, że wszystko zostało stworzone z miłości. Miłość jest Życiem. Kiedy idziemy za jej głosem, jednoczymy się z Duchem Życia, który nas przenika. Już nie jesteśmy osobnym ciałem, ani umysłem, ani duszą, lecz jednością zwaną Miłością. Czynna Miłość daje tylko szczęście.”
Człowiek współczesny za bardzo ufa swojemu intelektowi, a umniejsza znaczeniu biologii własnego organizmu, który stanowi dom dla umysłu i uczuć. Zbyt mało znamy reakcje własnego ciała i psychiki na poziomie czysto biologicznym, za bardzo ufamy tej części nas, która zwie się ego, za bardzo intelektualizujemy i jesteśmy przeświadczeni, że mamy kontrolę nad wszystkim, co się w naszym życiu dzieje. Z biologicznego punktu widzenia relacja intymna pomiędzy kobietą a mężczyzną jest zdana na automatyczne działanie mózgu, w jego części niepodlegającej naszej świadomej kontroli.
Przyjdź, posłuchaj i sprawdź czy w Twoim przypadku, jak pisał poeta „to przyjaźń czy to jest kochanie”, a może zakochanie, a może jeszcze coś całkiem innego.

Piątek 7.06.2019 godzina 15:00 – 16:30