Filia w Sandomierzu - Wykład „W jakiej dziupli mieszka ego – ile ciebie w tobie?

Wykład „W jakiej dziupli mieszka ego – ile ciebie w tobie?

Zapraszamy na ósmy autorski wykład otwarty dr Małgorzaty Makowskiej-Brzychczyk, dziekana naszego Wydziału. Tym razem w upalnym czerwcowym przedwakacyjnym nastroju, postaramy się dowiedzieć, co biologia ludzkiego ciała i psychiki mówi o naszym ego.
J.R.R. Tolkien napisał: „Nikt nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu.” I tak my po całym roku wykładów, zwieńczymy całoroczny cykl wykładów otwartych, które miały wyjaśnić złożone zagadki ludzkiego Życia w wielu aspektów, ale zawsze w ujęciu biologii ciała i umysłu. Mamy nadzieję, że mądrzejsi i bardziej wrażliwi na niuanse biologii naszego ciała niż rok temu.
Jeśli czujesz, jakbyś uczestniczył w nieustannej gonitwie, jesteś zestresowany, towarzyszy ci nieustanna presja czasu? Czujesz ucisk w głowie, serce skacze jak szalone, nawet bez powodu, a stopy marzną Ci w ciepłych skarpetach? Kładziesz się spać zmęczony i wstajesz … nadal zmęczony? Chcesz dostać super pracę lub wyśmienicie zdać egzamin, a tu coś Cię blokuje poza twoją świadomością np. wywołując dolegliwości ciała. Czym jest głos w Twojej głowie? Co to ego? Czy to koncept jednolity czy złożony? Czy ma ci służyć? Czy Tobą kieruje? Dlaczego stwarza w nas opór przed tak wieloma działaniami? Dlaczego stwarza przeszkody w postaci lęków, włącznie z oczekiwaniem dyskomfortu, utraty wynikającej ze zmiany czy strachu przed porażką? Czy uwierzysz, że w ten sposób realizuje program biologiczny, zapewniający ci przetrwanie i pozorne bezpieczeństwo?
Aby odnaleźć odpowiedzi, znaczenie i poznać istotę i prawdziwą rolę ego, należy spojrzeć poza percepcję i pozory.

Zapraszamy na wykład. Należy przynieść otwartą głowę.
Dla chętnych na koniec niespodzianka…
Po wakacjach nowa seria wykładów.

piątek o 15:00  14.06.2019