Filia w Sandomierzu - Wykład otwarty „Biopsychomechanika emocji”

Wykład otwarty „Biopsychomechanika emocji”

Zapraszamy na kolejny wykład otwarty dr Małgorzaty Makowskiej-Brzychczyk. Tym razem przyjrzymy się emocjom. Emocja to biochemiczny zapis w ciele przeżyć z naszego życia. To swoisty język ciała ujawniający, jakie myśli, wspomnienia i tzw. mózgowe programy biologiczne dominują w życiu danego człowieka. Emocje mają swoją architekturę fizjologiczną, swoją biochemiczną komunikację oraz siłę kształtowania naszej osobowości. Jeśli funkcjonują długo, są powtarzane i utrwalane stają się naszym nieuświadomionym autopilotem. W procesie ewolucji człowieka emocjonalność rozwinęła się bardzo mocno, aby człowiek miał możność bez straty energii i czasu na myślenie analityczne podejmować błyskawiczne decyzje w sytuacjach zagrożenia życia, gdy nie ma czasu na namysł. Z drugiej strony są emocje, które zapewniają dobrostan i radość życia. Jak je rozpoznać i odkryć ich znaczenie, a co najważniejsze czy da się nimi zarządzać – spróbujemy odpowiedzieć podczas wykładu. Po wykładzie jak zwykle dla chętnych ćwiczenie relaksująco-medytacyjne.

Czwartek, 16 grudnia 2019 o 15:00 – 16:30
Schinzla 13a, 27-600 Sandomierz