Filia w Sandomierzu - Nowa impreza towarzysząca zajęciom dla dzieci

Nowa impreza towarzysząca zajęciom dla dzieci

W ubiegłą sobotę 7 grudnia wystartowała nowa impreza towarzysząca zajęciom dla dzieci na Uniwersytecie Dziecięcym prowadzonym przez Muzeum Okręgowe i Filię UJK. Równolegle do zajęć dla małych studentów z archeologii i Minecraft, prowadzonych przez dyrektora muzeum dr Dominika Płazę, odbył się wykład otwarty dla rodziców i innych chętnych do zgłębiania tajników mózgu dziecka w sobotni jesienno-zimowy poranek. Podczas tych zajęć rodzice poznali podstawy bioarchitektury i biomechaniki działania mózgu dziecka, etapy rozwoju umysłu i biologiczne podwaliny kształtowania się osobowości, jak również podstawowe zasady komunikacji z dzieckiem w oparciu o zrozumienie jego możliwości postrzegania świata przez rozwijający się mózg. Wykład poprowadzony przez dziekana Filii dr Małgorzatę Makowską-Brzychczyk wzbudził tak wielkie zainteresowanie słuchaczy, że z planowanej imprezy jednorazowej, na prośbę uczestników, stanie się imprezą stałą, towarzyszącą zajęciom dla dzieci. Najbliższe zajęcia przewidziane są na 11 stycznia nowego roku, w Zamku Królewskim w Sandomierzu. Dzieci będą poznawać sekrety mechatroniki na zajęciach z wykładowcami Filii, zaś rodzice spotkają się z panią dziekan i mowa będzie o biologii emocji. Serdecznie zapraszamy.
/zdj. aut. Muzeum Okręgowe w Sandomierzu/