Filia w Sandomierzu UJK

27-04-2020

Maseczki dobroci Słuchacze Sandomierskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku szyją maseczki do ochrony zdrowia.

Sandomierski  Uniwersytet Trzeciego Wieku obecnie nie ma na zajęć  w szkole,  gdyż obowiązuje  narodowa kwarantanna, a  mimo wszystko  jest aktywny.

W obecnej sytuacji , seniorzy są grupą szczególnie zagrożoną,  dlatego  nie chcą przyglądać się jak postępuje pandemia  kronawirusa.  Wiedzą , że w tym trudnym czasie mogą się bardzo przydać.  Postanowili  szyć maseczki wraz z innymi wolontariuszami , dla  harcerzy Hufca ZHP w Sandomierzu.

Zorganizowali się logistycznie,  dzieląc  pracę między sobą i rozpoczęli  szycie maseczek.  Pani Anna Szraga  podjęła się całego przedsięwzięcia, znajdując wśród słuchaczy UTW  osoby chętne do szycia, mające odpowiednie  umiejętności  krawieckie oraz maszyny do szycia.  Czuwała także nad tym, aby materiały do szycia dostarczono do odpowiednich osób.

Zadania szycia maseczek podjęły się,  pani Halina Drozdowska i Krystyna  Szwugier ,  które nie chciały  patrzeć  jak poczyna sobie wirus.  Bierność nie leży w ich naturze.  Wiedzą  dobrze, jak ważna jest ich praca, bowiem maseczka może uratować czyjeś zdrowie a nawet życie.

W sumie uszyto 500 sztuk maseczek  wielokrotnego użytku chroniących twarz. Część  maseczek została przekazana przez harcerzy  dla  Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu,  w którym przebywają  także  osoby  należące do Sandomierskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  Dla sandomierskich policjantów,  którzy pełnią służbę, czuwając nad naszym bezpieczeństwem , trafiła pozostała  reszta maseczek.

Słuchacze  Sandomierskiego UTW marzą , aby w najbliższej przyszłości, kwarantanna minęła i wszystko wróciło do czasu sprzed epidemii.  Pragną chodzić  na zajęcia do szkoły, spędzać czas z wnukami  w całym gronie rodzinnym, spacerując  bez ograniczeń  ulicami pięknego Sandomierza.

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.