Filia w Sandomierzu - I Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim

I Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim

W środę 20 kwietnia odbyła się I edycja Konkursu Recytatorskiego z Języka Angielskiego dla Szkół Ponadpodstawowych zorganizowana przez Filię w Sandomierzu UJK w Kielcach we współpracy z Zespołem Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu. Konkurs odbywał się pod patronatem honorowym JM Rektora UJK, prof. dr hab. Stanisława Głuszka oraz Starosty Powiatu Sandomierskiego, Marcina Piwnika. W konkursie, składającym się z dwóch etapów wzięło udział 28 uczniów reprezentujących szkoły z Sandomierza, Tarnobrzega, Stalowej Woli, Kraśnika, Opatowa, Małogoszczy oraz Jędrzejowa. Na scenie wystąpili wyłonieni w I etapie uczniowie w popularnych utworach poezji angielskiej i amerykańskiej.  Jury konkursowe, w składzie dr Anna Gilarek, dr Anna Bąk-Średnicka oraz dr Sylwester Łysiak, wyłoniło laureatów konkursu:

I miejsce zajęła Natalia Perła (Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Stalowej Woli) w wierszu „Dover Beach” Mathew Arnolda;

II miejsce zajął Bartosz Pietrzyk (Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Stalowej Woli) w wierszu „Do not go gentle into that good night” Dylana Thomasa

III miejsce zajęła Gabriela Półgrabia, Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Małego Księcia w Tarnobrzegu w wierszu „I Wandered Lonely as a Cloud” Williama Wordswortha;

Wyróżnienia otrzymali uczniowie:

Kacper Maszkowski (Społeczne Liceum Ogólnokształcące w im. Małego Księcia w Tarnobrzegu) w wierszu „The Tyger” Williama Blake’a;

Karolina Spurek (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczy) w wierszu „O Captain! My Captain!” Walta Whitmana;

Zuzanna Chamik (I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum w Sandomierzu) również w wierszu „O Captain! My Captain! Walta Whitmana.

Laureatom serdecznie gratulujemy; wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w naszym konkursie, a nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.

Szczególne podziękowania kierujemy do fundatorów nagród w konkursie, w tym Starosty Powiatu Sandomierskiego oraz Wydawnictwa Macmillan.

Wydarzenie zostało uatrakcyjnione również występami artystycznymi utalentowanych uczniów, studentów i nauczycieli z zaprzyjaźnionych ze sobą szkół, ZSGiH oraz Filii w Sandomierzu, w tym:

– ucznia Oskara Jurysia z Technikum Hotelarskiego w utworze z autorskim tekstem oraz kompozycją pt. „W milczeniu”;

Klaudii Polaczek, uczennicy Technikum Gastronomicznego, w wierszu „Niektórzy lubią poezję” Wisławy Szymborskiej;

Julii Jodłowskiej, uczennicy Technikum Gastronomicznego w piosence pt. Hallelujah;

Marii Juchniewicz, studentki Filologii angielskiej w autorskim wierszu pt. „Spring”.

– oraz Małgorzaty Michalczuk, nauczyciela ZSGiH, w wierszu pt. „Spróbuj opiewać okaleczony świat” Adama Zagajewskiego.

Współorganizatorami konkursu były mgr Marzena Miękina oraz dr Anna Bąk-Średnicka.

Pełna galeria zdjęć dostępna jest na Fanpage (Przekierowanie do strony Facebook Filologii Angielskiej)