Filia w Sandomierzu - Finał III Międzywojewódzkiego Konkursu o tytuł Supertechnika Regionu 2023

Finał III Międzywojewódzkiego Konkursu o tytuł Supertechnika Regionu 2023

Laureat pierwszego miejsca podczas wreczania nagrody głownej przez sponsora z firmy finder

We wtorek 25 kwietnia w Centrum Kształcenia Zawodowego w Zespole Szkół im. por. Józefa Sarny w Gorzycach odbył się finał III Międzywojewódzkiego Konkursu o tytuł Supertechnika Regionu współorganizowanego przez Zespole Szkół w Gorzycach, Filię w Sandomierzu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz studenckie koło naukowe Level_Up. Do drugiego etapu przystąpiło 26 uczniów z ośmiu różnych szkół z terenu województwa podkarpackiego i  świętokrzyskiego.

Spośród wszystkich 26 uczestników przeprowadzono eliminacje podczas których wyłoniono 8 finalistów. Najlepsi z najlepszych wzięli udział w zadaniu praktycznym przygotowanym przez firmę Finder Polska

Pozostałe osoby które nie dostały się do finału wzięły udział w dodatkowym konkursie praktycznym ze sprawności i dokładności wykonywania połączeń przygotowanym przez firmę WAGO Polska   przeprowadzonym w WAGO SHOWTRUCK który w tym dniu odwiedził szkołę w Gorzycach.

Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, prof. dr hab. Stanisława Głuszka.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Mateusz Strawczyński (Zespół Szkół nr. 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim);

II miejsce: Wiktor Kułaga (Zespół Szkół nr. 1 im. gen. Władysława Sikorskiego w Stalowej Woli);

III miejsce: Rafał Gałek (Zespół Szkół nr. 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim);

IV miejsce: Krzysztof Głąb (Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Ożarowie);

V miejsce: Kacper Miłek (Zespół Szkół nr. 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim);

VI miejsce: Bartłomiej Raczyński (Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie);

VII miejsce: Kewin Soja (Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku);

VIII miejsce: Dawid Musiał (Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Ożarowie)

Laureaci pierwszych trzech miejsc wraz ze sponsorem z firmy wago

Laureatom serdecznie gratulujemy; wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w naszym konkursie. Szczególne podziękowania kierujemy do fundatorów nagród w konkursie:

Wschodni Sojusz Motoryzacyjny

Agencja rozwoju Przemysłu S.A Oddział w Tarnobrzegu

Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu

firma Alumetal w Gorzycach

firma Superior Industries w Stalowej Woli

firma Finder Polska

firma Wago Polska

firma CPP Prema Kielce

firma Federal-Mogul w Gorzycach Grupa Tenneco

firma Promark Light

firma Igus Polska

centrum szkoleniowe EMT-Systems

Gorące podziękowania dla patronów medialnych Radio Leliwa i iTV Wisła.

Do zobaczenia w przyszłej edycji !!!

Komitet organizacyjny

Przekierowanie do fanpage kierunku Mechatronika, gdzie dostępna jest fotorelacja

Plakat reklamowy konkursu o tytul supertechnika regionu, robot na zielonym tlePlakat zawierający liste wszystki sponsorow konkursu oraz ich loga firmowe