Filia w Sandomierzu - Podsumowanie II ogólnopolskiej konferencji naukowo-technicznicznej

Podsumowanie II ogólnopolskiej konferencji naukowo-technicznicznej

W środę 17 kwietnia w Centrum Kształcenia Zawodowego w Zespole Szkół im. por. Józefa Sarny w Gorzycach została zorganizowana II ogólnopolska konferencja naukowo techniczna Mechatronika w przemyśle i edukacji. Organizatorami była Filia w Sandomierzu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Zespół Szkół w Gorzycach.

Główne tematy konferencji:

• sztuczna inteligencja w edukacji i w przemyśle
  • kompetencje miękkie w okresie po pandemii – jak je kształtować
  • napędy i sterowanie maszyn,
  • automatyka i dynamika mechanizmów stosowanych w przemyśle,
  • zastosowanie metod sterowania i przetwarzania sygnałów,
  • podzespoły urządzeń mechatronicznych
  • technologie addytywne,
  • materiały inteligentne.

Kolejne wystąpienia zostały podzielone na trzy sesje:

sesja I – Sztuczna inteligencja w przemyśle i edukacji

– Zastosowanie konwolucyjnych sieci neuronowych do wykrywania wad  w produkcji przemysłowej (Mgr inż. Paweł Żurawski Politechnika Rzeszowska i Federal-Mogul Tenneco)

– Wykorzystanie algorytmów AI i ML w predykcji uszkodzeń maszyn (mgr inż. Adam Błachowicz Pilkington Automotive Poland)

– Sztuczna inteligencja w zarzadzaniu procesowym na przykładzie przedsiębiorstw położonych w SSE (mgr Magdalena Wrońska Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach)

– Wykorzystanie sztucznej inteligencji w programowaniu kontrolerów przemysłowych (Krzysztof Smyrski – Finder Polska)

– AI w automatyce budynkowej (Jakub Kołodziejczyk Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania)

– Wybrane zagadnienia z etyki AI rozumianej jako przedmiot i podmiot (Ks. Dr Łukasz Sadłocha Zespół Szkół im. por. Józefa Sarny w Gorzycach)

sesja II – Kompetencje miękkie

– Neuronauki i AI w kształtowaniu umiejętności miękkich – teoria i praktyka (Dr Małgorzata Makowska Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach)

– Panel dyskusyjny: Kompetencje miękkie w okresie po pandemii – jak je kształtować

sesja III – Różne ujęcia mechatroniki

– Badania korozji stali nierdzewnej (dr hab. inż. Artur Olszak Instytut Nowych Syntez Chemicznych w Puławach)

– Przegląd metod technologii przyrostowych (dr inż. Karol Musiałek Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach)

– Zastosowanie technologii druku 3D w produkcji tłoków silnikowych (dr inż. Mateusz Czerepak, Politechnika Śląska i Federal-Mogul Tenneco)

– Mechatronika w projektowaniu i rozwoju protez medycznych (inż. Anna Paluch Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach)

– Zintegrowane stanowisko szkoleniowe z obszaru mechatroniki i robotyki (mgr inż. Artur Grochowski – „Mechatronik” Artur Grochowski)

Konferencja odbywał się pod honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, prof. dr hab. Stanisława Głuszka.

Szczególne podziękowania kierujemy do partnerów organizowanego wydarzeniq:

Wschodni Sojusz Motoryzacyjny

Agencja rozwoju Przemysłu S.A Oddział w Tarnobrzegu

firma Alumetal w Gorzycach

firma Superior Industries w Stalowej Woli

firma Finder Polska

firma Wago Polska

firma CPP Prema Kielce

firma Igus Polska

firma Federal-Mogul w Gorzycach Grupa Tenneco

firma Mechatronik Artur Grochowski

firma Seron w Stalowej Woli

firma YATO Polska

Gorące podziękowania dla patronów medialnych Radio Leliwa i iTV Wisła.