Filia w Sandomierzu - Podsumowanie konkursu recytatorskiego

Podsumowanie konkursu recytatorskiego

Laureaci konkursu wraz z dyplomami na tle flag usa i uk

„Spread poetry, not hatred”/„Szerzmy poezję, nie nienawiść”, takie motto towarzyszyło uczestnikom poetyckiej uczty – III edycji Konkursu Recytatorskiego z Języka Angielskiego dla Szkół Ponadpodstawowych, który odbył się w poniedziałek 22 kwietnia. Konkurs został zorganizowany we współpracy z Zespołem Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu, a wydarzenie objęli patronatem JM Rektor UJK prof. dr hab. Stanisław Głuszek oraz Starosta Powiatu Sandomierskiego. W konkursie wzięło udział 24 uczniów reprezentujących szkoły z Sandomierza, Tarnobrzega, Stalowej Woli, Gorzyc i Chobrzan. Na scenie uczniowie wystąpili w popularnych utworach poezji angielskiej i amerykańskiej.  Jury konkursowe w składzie: mgr Marzena Miękina, mgr Urszula Żmuda oraz dr Sylwester Łysiak, wyłoniło laureatów konkursu:

– I miejsce zajęła Julia Świrska (Liceum Ogólnokształcące w Chobrzanach) w wierszu „A Character” Williama Wordswortha,

– II miejsce zajęła Martyna Ordon (Zespół Szkół im. ks. S. Staszica w Tarnobrzegu) w wierszu „All the world’s a stage” Williama Szekspira,

– III miejsce zajęła Gabriela Półgrabia (Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Małego Księcia w Tarnobrzegu) w wierszu „Alicante Lullaby” Sylvii Plath

Wyróżnienia otrzymali uczniowie:

– Maja Kogut (Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Stalowej Woli) w wierszu „Lullaby” C.S. Lewisa

– Amelia Nowak (Zespół Szkół nr 1 w Stalowej Woli) w wierszu „Do not go gentle into that good night” Dylana Thomasa

– Wiktoria Kozłowska (Zespół Szkół w Gorzycach) w wierszu „Tomorrow is a long time” Boba Dylana.

Laureatom serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zainteresowanie wydarzeniem, chęć zaprezentowania się na scenie, a nauczycielom za zachęcanie i przygotowanie uczniów do konkursu. Szczególne podziękowania kierujemy do fundatorów nagród w konkursie, w tym Starosty Powiatu Sandomierskiego, Wydawnictwa Macmillan oraz Wydawnictwa NGL.

Wydarzenie zostało uatrakcyjnione również występami wokalnymi, w tym studentki filologii angielskiej – Martyny Śledź. Wydarzenie poprowadziła Natalia Głodowicz, również studentka I roku filologii angielskiej. Na scenie pojawił się wizerunek patronki wydarzenia, poetki Sylvii Plath, w wykonaniu Weroniki Stomporowskiej, studentki III roku Filologii angielskiej.

Organizatorem konkursu była mgr Marzena Miękina.

Przekierowanie do fotogalerii: Facebook