09-01-2019

Higiena i zasady sanitarne w gabinecie kosmetycznym

W dniu 8 stycznia 2019 r. studenci Kosmetologii naszego Wydziału uczestniczyli w Seminarium „Dezynfekcja i higiena w gabinecie kosmetycznym i salonie fryzjerskim”, które przeprowadził konsultant firmy ECOLAB. Inicjatorką dodatkowych zajęć dla naszych studentów była dr n. farm. Jolanta Rękas-Szylar – wykładowca, która po przeprowadzeniu cyklu wykładów z Higieny zachęciła przyszłych Kosmetologów do uczestniczenia w takiej formie zajęć. Studenci z zainteresowaniem wysłuchali wykładu, a także aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach związanych z oceną czystości mikrobiologicznej własnych rąk czy też narzędzi i sprzętów używanych w zabiegach kosmetycznych. Mieli również możliwość dokonania oceny środków stosowanych do dezynfekcji i pielęgnacji skóry rąk.