Wydział Zamiejscowy w Sandomierzu UJK

01-03-2019

Wizyta posła Ziemi Świętokrzyskiej na Sejm RP, Pana Michała Cieślaka

Dnia 26 lutego nasz Wydział gościł posła Ziemi Świętokrzyskiej na Sejm RP, Pana Michała Cieślaka, który ponad dwa lata temu brał udział w rozmowach w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego podczas połączenia sandomierskiej PWSZ z UJK w Kielcach. Teraz po latach odwiedził Wydział, który funkcjonuje na miejscu PWSZ, by zobaczyć jak placówka wygląda dziś. Podczas rozmów z Dziekanem WZ, dr Małgorzatą Makowską-Brzychczyk, Pan Poseł zgodził się, iż wydział uniwersytecki w Sandomierzu to ogromna szansa na rozwój miasta w kierunku ośrodka akademickiego i skuteczny sposób na przyciągniecie młodych ludzi do miasta. Po rozmowie z Panią Dziekan, gość spotkał się ze studentami i pracownikami Wydziału. Rozmowy dotyczyły kierunków rozwoju placówki. Wskazano na konieczność bardzo ścisłej współpracy władz miasta, powiatu i województwa w rozwoju Uczelni, co zawsze stanowi czynnik miastotwórczy i prorozwojowy, niejako wprowadzający świeżą krew do krwiobiegu miasta i regionu. Dziękujemy Panu Posłowi za wizytę i przyjazne deklaracje współpracy.