Filia w Sandomierzu UJK

04-03-2019

Konferencja „Wsparcie nauczycieli w przygotowaniu uczniów do wyboru zawodu”

W książce „Ruchome obrazki” T. Pratchett w bardzo trafny sposób stwierdził: „Wiesz co jest największą tragedią tego świata? Ludzie, którzy nigdy nie odkryli, co naprawdę chcą robić i do czego mają zdolności. Synowie, którzy zostają kowalami, bo ich ojcowie byli kowalami. Ludzie, którzy mogliby fantastycznie grać na flecie, ale starzeją się i umierają, nie widząc żadnego instrumentu muzycznego, więc zostają oraczami. Ludzie obdarzeni talentem, którego nigdy nie poznają. A może nawet nie rodzą się w czasie, w którym mogliby go odkryć. więcej.”
Dnia 12 marca Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu zaprasza na konferencję „Wsparcie nauczycieli w przygotowaniu uczniów do wyboru zawodu” pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Gościny wykład rozpoczynający konferencję wygłosi Dziakan Wydziału Zamiejscowego w Sandomierzu Uniwersytettu Jana Kochanowskiego w Kielcach dr Małgorzata Makowska-Brzychczyk, która opowie o neurobiologicznych i biospołecznych uwarunkowaniach kształtowania pasji, zaintersowań i wyboru ścieżki życiowej oraz o niezbędnej znajomości etapów rozwoju mózgu i umysłowości dziecka, aby skierować jego wybór drogi zawodowej zgodnie z jego zdolnościami, umiejętnościami i talentami. Pani dr Makowska twierdzi, że nawet jeśli zdaje nam się, iż wybór drogi zawodowej jest przypadkowy, w istocie nigdy tak nie jest i biologia umysłowości człowieka dokładnie pokazuje, często nieuświadomione czynniki decydujące o decyzjach w tym obszarze życia. W imieniu Dyrekcji Biblioteki Pedagogicznej w tarnobrzegu serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Udział w konferencji jest bezpłatny. Miejsce: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu – sala konferencyjna ul. Wyspiańskiego 2A. Dyrekcja Biblioteki prosi o potwierdzenie uczestnictwa pocztą e-mail: konferencja@pbw.org.pl lub telefonicznie: 158222277 (wew. 23, 26); 158221373 do 8 marca 2019 r.

 

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.