Filia w Sandomierzu - Wydział Zamiejscowy podczas Miejskiego Dnia Kobiet

Wydział Zamiejscowy podczas Miejskiego Dnia Kobiet

Dziekan Wydziału Zamiejscowego UJK podczas Miejskiego Dnia Kobiet

7 marca, w przededniu Dnia Kobiet, mieszkanki Sandomierza mogły uczestniczyć w I odsłonie Mocy Kobiecości , zorganizowanej na gościnnym Zamku Królewskim przez Burmistrza Miasta Sandomierza, Marcina Marca. W tym dniu odbyło się tam wiele imprez, a wśród nich porady dietetyczne, kosmetologiczne, taneczne i wiele innych. Po 15.00 licznie zgromadzone Panie uczestniczyły w debacie pod hasłem „Między nami Kobietami”. Trzy Panie postrzegane jako kobiety sukcesu w naszym regionie usiadły, by podzielić się swoimi doświadczeniami. W rozmowie wzięły udział: Marzena Okła-Drewnowicz-poseł na Sejm, Monika Kuczyńska – dyrektor personalny NSG Group Poland oraz dziekan naszego Wydziału – dr Małgorzata Makowska-Brzychczyk. Spotkanie poprowadziła Sylwia Rybacka. Panie rozmawiały o swojej drodze zawodowej, jak funkcjonują w relacjach zawodowych z mężczyznami, jak buduje się wizerunek kobiety polityka, kobiety przedsiębiorczej, kobiety wykładowcy i kobiety biznesu. Mówiły także o wychowaniu dzieci, łączeniu roli matki i żony z wykonywaniem pracy zawodowej. Na koniec każda z nich podsumowała dyskusję jedną radą dla zgromadzonych kobiet. „Zawsze bądź sobą, niezależnie od okoliczności idź swoją drogą. Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu. ” – usłyszeli zgromadzeni z ust Pani dziekan, której udział w tej debacie to dobry znak współpracy Wydziału z miastem i regionem.
/zdj. EchoDnia, UM Sandomierz oraz Beata Wilczewska/