Filia w Sandomierzu UJK

14-03-2019

Konkurs Języka angielskiego na Wydziale Zamiejscowym UJK w Sandomierzu

W dniu 13 marca br. Na Wydziale Zamiejscowym w Sandomierzu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyła się IV edycja Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas 6-8 szkoły podstawowej i 3 klasy gimnazjum.  Patronat nad konkursem objął rektor UJK prof. dr hab. Jacek Semaniak. Test konkursowy przygotowali wykładowcy WZ – dr Anna Gilarek i dr Łukasz Furtak  oraz studenci III roku kierunku filologia o specjalności filologia angielska, prowadzonej w tej jednostce Uniwersytetu. Zadania obejmowały wiedzę ze słownictwa i gramatyki, czytanie ze zrozumieniem oraz wiedzę o krajach anglojęzycznych. Konkurs rozpoczął się o godz. 10.00, a licznie przybyłych uczestników i ich opiekunów przywitała słodkościami dziekan Wydziału, dr Małgorzata Makowska-Brzychczyk. Kilka minut po 10.00 rozdano testy i do ich rozwiązywania przystąpiło 71 uczniów z 14 szkół z Sandomierza i powiatu sandomierskiego, z Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego oraz innych ościennych powiatów.

Wyniki konkurs 13.03.2019

Najlepszymi w zmaganiach językowych okazali się: I miejsce – Jakub Dryś z I Społecznego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Tarnobrzegu (89/90 pkt); II miejsce – Mateusz Bodek ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Tarnobrzegu; III miejsce – Paulina Orlińska ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Tarnobrzegu.  Nagrody zostały ufundowane przez Szkołę Języków Obcych Optima w Sandomierzu i Tarnobrzegu oraz WZ w Sandomierzu, a były to słowniki i materiały do nauki języka angielskiego oraz pendrive i materiały piśmiennicze UJK. Ponadto wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa, a ich nauczyciele podziękowania za przygotowanie swoich podopiecznych do konkursu.

Podczas rozdania nagród Pani dziekan podziękowała za tak duże zainteresowanie wydarzeniem.

9 kwietnia odbędzie się Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół ponad gimnazjalnych. Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 28 marca. Formularz zgłoszeniowy i regulamin.

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.