Filia w Sandomierzu - I SANDOMIERSKIE DYKTANDO „Z JAJEM”

I SANDOMIERSKIE DYKTANDO „Z JAJEM”

Szanowni Państwo

Z przyjemnością informujemy, iż Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Sandomierzu UJK w Kielcach dr Małgorzata Makowska-Brzychczyk objęła patronatem ciekawą imprezę I Sandomierskie Dyktando z „jajem” – inicjatywę Burmistrza Miasta Sandomierza Pana Marcina Marca. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym wydarzeniu, które odbędzie się 14 kwietnia br., w Sandomierskim Zamku o godz. 14.30.

Zamysłem organizatora jest, aby w poważną formę sprawdzianu z ortografii wkomponować humorystyczny, świąteczny akcent. Sandomierz jako miasto historyczne-królewskie, a zarazem uniwersyteckie jest ambasadorem kultury języka polskiego.

Osoba, która najlepiej poradzi sobie z sandomierskim dyktandem otrzyma zaszczytne miano Mistrza Sandomierskiej Ortografii. Dziekan WZ ufundowała jedną z nagród. Pani Dziekan weźmie udział w dyktandzie jako gość zaproszony poza konkursem.

Zapraszamy do udziału poprzez formularz dostępny na stronie miasta:

Głównym patronem medialnym jest Radio Kielce.
Patronatem medialnym objęli wydarzenie: TVP3 Kielce, Gazeta Wyborcza oddział Kielce, Echo Dnia, Radio Leliwa, Tygodnik Nadwiślański, TV Sandomierz, tsa24

Wydarzenie wspierane przez: NSG Group, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, Sandomierskie Centrum Kultury