Filia w Sandomierzu UJK

04-04-2019

I SANDOMIERSKIE DYKTANDO „Z JAJEM”

Szanowni Państwo

Z przyjemnością informujemy, iż Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Sandomierzu UJK w Kielcach dr Małgorzata Makowska-Brzychczyk objęła patronatem ciekawą imprezę I Sandomierskie Dyktando z „jajem” – inicjatywę Burmistrza Miasta Sandomierza Pana Marcina Marca. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym wydarzeniu, które odbędzie się 14 kwietnia br., w Sandomierskim Zamku o godz. 14.30.

Zamysłem organizatora jest, aby w poważną formę sprawdzianu z ortografii wkomponować humorystyczny, świąteczny akcent. Sandomierz jako miasto historyczne-królewskie, a zarazem uniwersyteckie jest ambasadorem kultury języka polskiego.

Osoba, która najlepiej poradzi sobie z sandomierskim dyktandem otrzyma zaszczytne miano Mistrza Sandomierskiej Ortografii. Dziekan WZ ufundowała jedną z nagród. Pani Dziekan weźmie udział w dyktandzie jako gość zaproszony poza konkursem.

Zapraszamy do udziału poprzez formularz dostępny na stronie miasta:
http://www.sandomierz.pl/aktualnosci/relacje-zaproszenia/2019/marzec/i-sandomierskie-dyktando-quot-z-jajem-quot

Głównym patronem medialnym jest Radio Kielce.
Patronatem medialnym objęli wydarzenie: TVP3 Kielce, Gazeta Wyborcza oddział Kielce, Echo Dnia, Radio Leliwa, Tygodnik Nadwiślański, TV Sandomierz, tsa24

Wydarzenie wspierane przez: NSG Group, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, Sandomierskie Centrum Kultury

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.