Filia w Sandomierzu UJK

12-05-2020

W oku kamery Sandomierz TV

Droga Społeczności Filii UJK w Sandomierzu, Przyjaciele, przyszli Studenci!
Wczoraj dziennikarze SandomierzTV zaprosili mnie do udziału w programie poświęconym radzeniu sobie w trudnych chwilach. Moją intencją było znalezienie przeciwwagi dla stresu, w którym przyszło nam żyć.
Winston Churchil napisał kiedyś: „Jeżeli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się, idź dalej. Wszystko się kiedyś kończy”
Obecny czas jest niełatwy dla wielu z nas i przychodzi nam się mierzyć z życiem i pracą w warunkach odmiennych od tych, do których nawykliśmy. Jednak pomimo wielu zmian, do których musieliśmy się przystosować w trybie nagłym, zdobywamy też nowe doświadczenia, poznajemy siebie i własną reakcję na stresujące zdarzenia. Z pewnością jest to też czas refleksji, a być może i przedefiniowania swoich życiowych postaw i planów. Zdobyliśmy wszyscy i wykładowcy, i studenci i pracownicy dziekanatu nowe umiejętności pracując w większości czasu w sposób zdalny. Jestem przekonana, iż w zdrowiu udaje nam się każdego dnia wypełniać swoje zadania. Wielkim sprzymierzeńcem w stresujących sytuacjach jest wiedza i zrozumienie prawa zmiany w naszym życiu. Zrozumienie zmian i przemijalności wszystkiego, może w trudnej sytuacji podnosić na duchu i przynosić nadzieję, że czas normalnej pracy i życia powróci, pozostawiając nas mądrzejszych i bardziej odpornych na wszelkie czynniki psychofizyczne.
Życzę wszystkim wykładowcom, studentom i pracownikom, a także szczególnie gorąco Przyjaciołom i Przyszłym Studentom naszej Filii zdrowia i motywacji do działania, dbania o siebie i innych, tak by osiągnąć zamierzone rezultaty. Zapraszamy na studia do nas. UJK jest zawsze gwarancją wysokiej jakości.
Serdecznie pozdrawiam,
Dziekan Filii UJK w Sandomierzu
dr Małgorzata Makowska-Brzychczyk

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.