Filia w Sandomierzu - Z biesiadą na ty

Z biesiadą na ty

Pensjonariusze wraz z sandomierskim uniwersytetem trzeciego wieku

10.05.2022r. Grupa Sandomierskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku  ,,Śpiewaki’’ ponownie u pensjonariuszy w Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu.

Słuchacze UTW zaprezentowali drugą część programu artystycznego pt. ,, Z biesiadą na ty’’. Występ  rozpoczął się od pięknej piosenki o Sandomierzu ,, Nad brzegiem naszej Wisły’’ i  przebiegał poprzez biesiadne rytmy i śpiew. Na zakończenie, w geście solidarności z walczącymi Ukraińcami, najstarsze studentki Sandomierza zaśpiewały w języku ukraińskim  piosenkę pt.,, Gdybym miał gitarę’’.  Spotkanie z pensjonariuszami było okazją do wspólnego  śpiewania  i rozmowy oraz zapowiedzi do kolejnej wizyty z nowym repertuarem.

Grupa artystycznomuzyczna śpiewaki sandomierskiego uniwersytetu trzeciego wieku