Filia w Sandomierzu UJK - Dzień Wykładów Otwartych

Filia w Sandomierzu UJK

Dzień Wykładów Otwartych

Filia w Sandomierzu UJK zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych na Dzień Wykładów Otwartych, który odbędzie się w dn. 25 maja.

Uczniowie będą mieli możliwość wzięcia udziału w trzech wykładach/ warsztatach:

  • Pierwszy z nich to wykład z prezentacją pt. „Kiedy Anglik szybko mówi, czyli mowa łączona w języku angielskim w pigułce”. Prowadzący, dr Łukasz Furtak, omówi w przystępny sposób najczęstsze zjawiska fonetyczne występujące w szybkiej mowie w języku angielskim, czyli w tzw. mowie łączonej. Wykład uświadomi uczniom, z czego wynikają trudności Polaków ze zrozumieniem naturalnie mówiących Anglików.
  • Wykład dr Małgorzaty Makowskiej pt. „Biopsychologia celu i motywacji” odpowie na następujące pytania: Czy łatwo wyznaczyć sobie cel i jak go urzeczywistnić? Skąd wziąć motywację i czy zawsze ma ona jedno imię? Jak znaleźć własną drogę?
  • Warsztaty nt. „Jak radzić sobie ze stresem w szkole i w życiu” poprowadzi mgr Magdalena Wrońska. Pokażą one w prosty i obrazowy sposób jak można skutecznie walczyć ze stresem w domu i w szkole. W trakcie zajęć zostaną zaprezentowane różne zasady i metody, które są pomocne w rozładowywaniu negatywnych emocji. Dzięki uczestnictwu w warsztatach będzie można wybrać i dopasować do siebie najbardziej skuteczne techniki.

Napis filialny dzien wykladow otwartych zdjecia malgorzaty makowskiej lukasza furtaka oraz magdaleny wronskiej

Skip to content