Filia w Sandomierzu UJK - Minister Edukacji i Nauki deklaruje przekazanie środków na nowy budynek dla Filii

Filia w Sandomierzu UJK

Minister Edukacji i Nauki deklaruje przekazanie środków na nowy budynek dla Filii

Rektor stanisław głuszek wraz z prodziekan anna gilarek i czlonkami rady uczelni trzymajacy podziekowania od ministra edukacji

1 czerwca w sandomierskim Ratuszu odbyło się spotkania Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka z władzami Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, świętokrzyskimi parlamentarzystami, oraz przedstawicielami miejscowego magistratu.

W trakcie spotkania, Minister Czarnek, w rozmowie z JM Rektorem, prof. dr hab. Stanisławem Głuszkiem, zapewnił o gotowości do finansowania budowy nowego budynku Filii z budżetu MEiN, zaś starosta Marcin Piwnik zgodził się na przekazanie gruntu pod budowę.

Oficjalna część uroczystości zakończyła się w budynku Filii, gdzie odbyła się konferencja prasowa oraz zwiedzanie pracowni. Minister Czarnek przekazał Dyplom Uznania dla Filii za działania służące rozwojowi uczelni, ze szczególnym uwzględnieniem zasług JM Rektora, oraz Dziekana Filii, dr hab. Piotra Sobolewskiego, prof. UJK.

Władze Filii wraz z cała społecznością akademicką kierują serdeczne podziękowania dla posła Marka Kwitka za zorganizowanie spotkania.

 

Informacja ze strony Ministerstwa Edukacji i Nauki:

Przekierowanie na stronę MEiN

 

Galeria zdjęć z wydarzenia na naszej stronie w portalu społecznościowym Facebook:

Przekierowanie do strony Facebook

 

Więcej informacji na stronie głównej Uczelni:

Przekierowanie do artykułu UJK Kielce

Skip to content