Filia w Sandomierzu - OPiWPR

OPiWPR

W piątek 6 grudnia przedstawiciele Filii UJK, dziekan dr Małgorzata Makowska-Brzychczyk wraz z pełnomocnikiem Robertem Pytką, wzięli udział w niezwykle ważnym dla naszego regionu wydarzeniu. W Sandomierzu przedstawiciele sześciu samorządów zawarli pakt. Chcą prowadzić wspólne działania w obszarach takich, jak promocja turystyki, polityka senioralna, poprawa sieci dróg i transportu oraz tworzenie lokalnych inkubatorów spożywczych. W obszarze tych zadań mieści się ścisła współpraca samorządów ze środowiskiem Filii UJK. Pod listem podpisali się burmistrzowie Sandomierza, Opatowa, Staszowa oraz starostwie powiatu sandomierskiego, opatowskiego i staszowskiego. W dyskusji jednym z prelegentów była pani dziekan, która przedstawiła rolę i działania Uczelni w regionie. Głos w dyskusji zabrał również pan Pytka, prezentując plany rozwoju Filii. Dr Makowska została również poproszona przez organizatora, Ośrodek Promowania przedsiębiorczości w Sandomierzu, o pełnienie roli jednego z trzech moderatorów dyskusji. Podczas spotkania głos Uczelni był znaczący i wskazał kierunek działania naszej jednostki w regionie.
/zdjęcia udostępnione przez OPiWPR/